
De grote impact van het coronavirus ontgaat niemand. BEEGO gaat zich inzetten om iedereen bij te staan om digitaal verbonden te blijven. Zeker ouderen, die dreigen geïsoleerd te worden, bieden we gratis telefonische hulp aan om verbonden te blijven.
Omdat ook BEEGO de veiligheid wil garanderen, komen onze studenten voorlopig niet aan huis. Daarom gaan ze vrijwillig hulp op afstand aanbieden. Vanaf maandag 16/03 kan je ons bellen met je vraag of probleem. Een student belt je achteraf gratis terug om u zo goed mogelijk te helpen.
Hoe werkt dat nu? Het verloopt een beetje anders voor Windows gebruikers dan voor Mac gebruikers. Wij leggen ze allebei stap voor stap uit.
Windows
Stap 1: Download Google Chrome
Werk je al met Google Chrome? Dan kan je deze stap al overslaan! Is dat nog niet zo, geen probleem, we leggen het je stap voor stap uit!
- Ga naar deze link en klik op Chrome Downloaden.
- Het volgende scherm komt naar boven. Klik op accepteren en installeren.
- Klik vervolgens op ‘Uitvoeren’ in het venster dat nu naar boven komt.
- Er wordt een Google Chrome venster geopend van zodra alles klaar is.
Stap 2: ‘Chrome remote desktop’ downloaden
Om je scherm door ons te laten overnemen, moet je eerst enkele op je computer downloaden:
- Open Chrome en surf naar remotedesktop.google.com om te starten en klik op het download icoon rechts onderaan.
- Er opent een nieuw venster op je computer waar je kan klikken op ‘Toevoegen aan Chrome’.
- Klik in de pop-up op ‘Extensie toevoegen’.
- De extensie komt nu in je Chrome browser.
Stap 3: De student toegang geven tot je computer
Je bent bijna klaar. Het enige dat je nog moet doen is de student toegang geven tot je scherm.
- Kies bovenaan voor ‘externe ondersteuning’.
- Druk op code genereren en geef deze code aan de student. Op die manier kan hij je verder helpen.
Let op! Wanneer een BEEGO student je belt, zal hij steeds eerst je volgnummer zeggen. Laat je computer niet overnemen als je niet zeker bent dat het een BEEGO student is.
Mac
Stap 1: Zorg ervoor dat je bent ingelogd met iCloud
Om je scherm te kunnen overnemen, moet je er eerst voor zorgen dat je bent ingelogd in iCloud. Dit is hoe je dat nakijkt:
- Ga naar ‘Systeemvoorkeuren’ door op het tandwiel te klikken.
- Klik in het venster op ‘Apple ID’ om na te kijken of je bent ingelogd.
Stap 2: De student toegang geven over je computer
Nu moet je nog de student de toestemming geven om je scherm te mogen overnemen. Dit is hoe je dat doet:
- Ga in Systeemvoorkeuren naar ‘Delen’.
- Klik vervolgens op ‘Schermdeling’ en daarna op ‘computerinstellingen’.
- Vink in de popup ‘Iedereen mag toestemming vragen om het scherm op afstand te beheren’ aan.
- Vervolgens vink je ‘schermdeling’ aan.
Als je deze instellingen juist hebt gezet, kan de student een verzoek sturen om je scherm te mogen overnemen.
Let op! Wanneer een BEEGO student je belt, zal hij steeds eerst je volgnummer zeggen. Laat je computer niet overnemen als je niet zeker bent dat het een BEEGO student is.